Zajímáte se o citáty Henriho Fréderica Amiela a jeho život?
Pátráte po tom, co se honilo tomuto slavnému filozofu hlavou a jaké byly jeho názory na oblasti, jako je život, osud, lidé, láska, úspěch, učení nebo pravda?
Pak jste tady na správné adrese. Pusťte se do zajímavého čtení!
Citáty o životě, osudu a lidech
Velcí muži jsou skuteční muži, v nich příroda uspěla.
Ten, kdo pluje proudem, kdo se neřídí podle vyšších principů, kdo nemá žádný ideál, žádné přesvědčení – takový člověk je pouhým artiklem světového nábytku – věc, která se pohybuje, místo živé a pohybující se bytosti – ozvěna, ne hlas.
Naučte se… být tím, čím jste, a naučte se s velkou grácií rezignovat na vše, čím nejste.
Bez pokory v sobě samém není úcty k druhým.
Osud má dva způsoby, jak nás rozdrtit – odmítnutím našich přání a jejich splněním.
Řekni mi, co cítíš ve svém pokoji, když na tebe svítí úplněk a tvoje lampa zhasíná, a já ti řeknu, kolik ti je let, a já poznám, jestli jsi šťastný.
Člověk se stává člověkem pouze svou inteligencí, ale mužem je pouze skrze své srdce.
Jste odpovědní za talent, který vám byl svěřen.
Vlastní zájem je jen přežití zvířete v nás. Lidskost začíná pro člověka pouze sebeodevzdáním.
Chytří lidé neuznají a nebudou tolerovat nic jiného než chytrost.
Hodnotu člověka nevyjadřuje to, co měl, nebo dokonce to, co dělá, ale to, čím je.
Inspirujte se také dalšími životními citovanými texty!
Citáty o lásce a vášni
Život je krátký a nikdy nemáme příliš mnoho času na to, abychom potěšili srdce těch, kteří s námi putují temnou cestou. Ó, miluj rychle, pospěš si, abys byl laskavý.
Bez vášně je člověk pouhou latentní silou a možností, jako pazourek, který čeká na otřes železem, než může vydat jiskru.
Ženy si přejí být milovány bez důvodu. Ne proto, že jsou hezké nebo dobré, nebo dobře vychované, nebo půvabné nebo inteligentní, ale proto, že jsou samy sebou.
Napadlo vás při čtení článku vyznat své drahé polovičce lásku? Pak k tomu můžete použít některý ze zamilovaných citátů.
Tvrzení o pravdě, řádu a učení
Řád znamená světlo a mír, vnitřní svobodu a svobodnou kontrolu nad sebou samým; řád je síla.
Učením se učíme, vyprávěním, které pozorujeme, potvrzováním, že zkoumáme, ukazováním, že se díváme, psaním, že si myslíme, čerpáním, že čerpáme vodu do studny.
Pravda není porušována pouze lží; stejně tak může být pobouřena mlčením.
Dělat snadno to, co je pro ostatní obtížné, je známkou talentu. Dělat to, co je pro talent nemožné, je známkou génia.
Vše, co potřebujete pro lepší budoucnost a úspěch, již bylo napsáno. A hádejte co? Stačí zajít do knihovny.
Umět navrhovat je velké umění učit. Abychom toho dosáhli, musíme být schopni odhadnout, co nás bude zajímat; musíme se naučit číst dětskou duši jako hudební skladbu. Pak jednoduchou změnou tóniny udržujeme přitažlivost a variujeme skladbu.
Čistá pravda nemůže být asimilována davem; musí se sdělovat nákazou.
Objevte další citáty
Citované texty o vděčnosti, svobodě a naději
Vděčnost je začátkem vděčnosti. Vděčnost je dovršením vděčnosti. Vděčnost se může skládat pouze ze slov. Vděčnost se projevuje v činech.
Nejistota je útočištěm naděje.
Ve zdraví je svoboda. Zdraví je na prvním místě ze všech svobod.
Kdo byl Henri Fréderic Amiel
Henri Fréderic Amiel žil v letech 1821–1881 v Ženevě. Jednalo se o švýcarského filozofa a spisovatele, známého pro své dílo “Amiel´s journal”, které bylo mistrovským dílem sebeanalýzy.
Zde psal o individuální lidské schopnosti transformační změny a také o našem vztahu k božství. Tvrdil, že jediným skutečným předmětem studia byl způsob, jakým se lidská mysl může proměňovat a přijímat různé formy. Také obhajoval potřebu dosáhnout vnitřního míru v nás samých a předpokládal, že k tomu dojde prostřednictvím vztahu s božským.
Amielovy teorie, obecně přijímané jako součást skupiny filozofů, známých jako morální filozofové, byly esoterické povahy.
Navzdory zjevnému úspěchu (jako profesor estetiky a poté filozofie v Ženevě) se cítil jako neúspěšný. Zadumán do sebe, žil svým časopisem, vedeném od roku 1847 až do své smrti. Časopis odhaluje citlivého muže s velkými intelektuálními schopnostmi, který bojuje za hodnoty proti skepsi doby.
Ve Švýcarsku byl v 19. století Amiel považován za jednoho z klíčových myslitelů na poli morální filozofie.
Amiel ovlivnil další náboženské myslitele i etiky, kteří se zajímají o to, zda se, kdysi zlá, lidská bytost může změnit a stát se dobrým člověkem prostřednictvím dobrých návyků. Kromě toho informoval o mnoha studiích organizační kultury a vedl k proudu myšlení, které se zaměřuje na individuální transformaci jako způsob transformace organizace zevnitř.
Znáte nějakého Jindřicha, kterému chcete poblahopřát ke jmeninám? Pokud ano, můžete se při vytváření gratulace inspirovat přáníčky k svátku Jindřichovi.
Citáty Henriho Fréderica Amiela osloví především ty, kteří mají rádi myšlenky týkající se lidí, osudu, odhodlání, pravdy, života a vášně. Na své si v článku mohli přijít také ti, kteří milují výroky o lásce a svobodě.
Pro čtenáře, kteří chtějí zjistit více o autorovi uvedených moudrých tvrzení, je v článku vyhrazen zvláštní prostor, který umožní ponořit se do autorova života a zjistit o něm něco víc.